EDAD Mentörlük Projesi

 Değerli EDAD ve Genç EDAD üyeleri,

Sizlere 2018-2019 döneminden EDAD ve Genç EDAD üyeleri arasında başlatacağımız ve bizi çok heyecanlandıran mentörlük programından bahsetmek istiyoruz.

 

EDAD Mentorluk projemizin amacı temelde EDAD üyesi olan hekimlerimizin tecrübe ve bilgilerini yani hekimlik sanatını yeni jenerasyonlara aktarması olarak özetlenebilir. Mezuniyet ve sonraki yıllarda belki de hepimizin yaşadığı sıkıntılı geçiş döneminde, gençlerimize destek olmak istiyoruz. Saygı, sevgi,  güven ve içerikte gizlilikle yürüyecek olan bu program, hepimize karşılıklı öğrenme ve öğretme deneyimi yaşatacak.

Derneğimize olan faydası ise, 22 yıldır sahip olduğu vizyonla büyüyen ve çok güzel işler başaran bu derneğin vizyonunun yeni nesillere aktarımı ile derneğin güncelliğinin sağlanmasıdır. En büyük avantajı ise üyelerimizin kaynaşması,  iletişim ve etkileşimlerinin arttırılması ile dernek içi üyeler arası sıcak ilişkilerin jenerasyon farkı gözetmeksizin devamlılığı olacaktır.

Tamamen gönüllülük esasıyla yürüyecek olan bu projede 15 yılın üzerindeki hekimlerimizden mentörlük,  öğrenci ve mesleğinin ilk 5 senesindeki genç arkadaşlarımızdan da mentilik için başvurularını bekliyoruz.

Aralık ayında mentör ve menti eşleşmelerini yapacağız. Takiben aynı ay içinde yapılacak tanışma toplantımızda, mentör ve menti eğitimlerinin verileceği kısa bir eğitim ile lansmanımızı gerçekleştireceğiz.

Görüşmelerin  mentörlerin daveti ile Ocak ayı itibari ile başlaması ve karşılıklı olarak en az  her ay bir kere biraraya gelmeleri planlanmaktadır. 3 aylık periyodlarda mentor ve mentilerden alınacak raporlamaların sürecin takibi ve faydası açısından çok önemsiyoruz. Sizlerden doldurmanızı beklediğimiz bu formlara burada yer alan linklerden ulaşabilirsiniz;

Mentörlük Sözleşme Formu

Mentörlük Değerlendirme Formu

Eylül ayı sonunda tamamlanacak olan projemizin değerlendirme raporunu ise Kasım ayında gerçekleştireceğimiz kongremizde sizlerle paylaşacağız.

Kendi hikayelerimizi yeni jenerasyonla paylaşırken, EDAD’lılar olarak gençlerimizden de pekçok şey öğreneceğimiz bu projeden müthiş bir sinerji çıkacağını düşünüyor, hepinizin katılımlarını bekliyoruz.

Bu programa başvurmak için oguzhan@edad.org.tr 'den AD SOYAD ve kaç yıldır diş hekimliği yaptığınızı bildiren şekilde dönüş yapmanız yeterlidir.

Son başvuru tarihi 03 Aralık 2018'dir.

Saygılarımızla

EDAD Yönetim Kurulu