Mesleki sorumluluk projesi devam ediyor.

"Her ay bir dolgunuzu bir dişhekimliği öğrencisinin eğitimi için yapar mısınız? diye üyelerimize sormuş ve desteklerini istemiştik. İlk yıl 26 dişhekimliği öğrencisine, ikinci yıl 34 dişhekimliği öğrencisine, sonra 34 diş hekimliği öğrencisine ulaştık ve ulaşmaya devam ediyoruz. Üyelerimize duyarlılıkları için çok teşekkür ederiz.

Bursların büyük bir kısmını İstanbul da ki üniversitelerde okuyan, bizlere üniversitelerden bildirilen ihtiyaç sahibi öğrencilerimize verdik. Ağırlıklı olarak klinik sınıflarda okuyan bu öğrencilerimize biraz olsun yardımcı olduğumuzu düşünüyoruz. Geri kalan 6 bursu da Diyarbakır da Dicle üniversitesinden öğrencilere kullandırdık. Orada bulunan EDAD temsilcimizin titiz çalışması bizlere öğrenci seçiminde çok yardımcı oldu. öğrencilerimizi daha sonra ulaşım ve konaklamalarını EDAD tarafından karşılanarak İstanbul gelmelerini sağladık. Amacımız 1 hafta boyunca onlara üyelerimizin ve yönetim kurulu diş hekimlerinin muayenesinde mesleki görgü ve tecrübe edindirmek, yeni ufuklar kazandırmaktı. Döndüklerinde yazdıkları e-mail, bizlere yaptığımız bu çalışmanın ne kadar değerli olduğunu hissettirdi.

Sonuç olarak bu sene öğrenci sayımız daha da fazla. Kimisi sıkıntısını paylaşıyor kimisi Akşam toplantılarına katılıp bizlere yardımcı oluyor. Onları her ay kredi kartımızdan çekilen bir rakam gibi görmek istemiyoruz. Geleceğin meslektaşları bursiyerlerimize yalnızca maddi olarak değil mesleki olarak ta yardım etmek istiyoruz. Bu nedenle bir staj programı düşündük.

En az 10 günlük bu staj olsun ve planlamayı öğrenci ve üyemiz kendileri yapsın istedik. Her hafta 1 gün 3-4 saatten 10 hafta olabilir, yazın 10 gün de yada haftada 2 gün -5 hafta. Amacımız fakültede öğrendikleri mesleklerini muayenehane ortamında tecrübe edinmek. Onlara yeni ufuklar açabilmek.

Muayenehane veya kliniklerinde bu imkânı verebilecek üyelerimizden yardımcı olmalarını rica ediyoruz.

EDAD Yönetim Kurulu.

Bağlantı için

Damla ERSöZ
GSM : +90 (533) 379 22 86
E-mail : damla@edad.org.tr