RESUME

Yönetim Kurulu Yedek Üye

Dr. N. Cem Yıldız
N. Cem YILDIZ 2001 yılında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. Yine aynı yıl Gazi Üniversitesi Periodontoloji  Anabilim dalı’nda doktora çalışmasına başladı.

2007 yılında “Dişetine Uygulanan Farklı cerrahi Yöntemlerin Melanin Pigmentasyonu Üzerine Etkilerinin Değerlendirilmesi” isimli doktora tezini vererek, Periodontoloji Anabilim Dalı’nda doktora çalışmasını tamamladı.

International Team for Oral Implantology (ITI) derneğinde “ITI Türkiye & Azerbaycan Study Club Koordinatörü” ve “ITI Uluslararası Konuşmacısı”, European Federation of Periodontology Derneği, Türk Periodontoloji Derneği ve Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği’nin aktif üyesidir. 2008 yılından itibaren Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneğinin Ankara temsilciliği görevini de sürdürmektedir. 

Periodontal rejenerasyon, kemik rejenerasyonu,  implantoloji, perio-plastik cerrahi ve estetik diş hekimliği uygulamaları konularında çalışmalar yapmaktadır.

Periodontal rejenerasyon, implant ve doğal diş çevresi yumuşak doku manüplasyonu ve dental implantoloji konuları başta olmak üzere çeşitli konularda yerli yabancı bildirileri bulunmaktadır. Halen yurtiçi ve yurtdışındaki çeşitli bilimsel toplantılara davetli konuşmacı olarak katılmaktadır.  

Yurt içi ve yurt dışı çeşitli organizasyonlarda oral implantoloji ve periodontoloji konularında kurslar düzenlemekte ve eğitimler vermektedir.