Arama Yap
EDAD'ın Hikayesi

EDAD, 1996 yılında Galip Gürel, Selim Pamuk, Ata Anıl, Gazanfer Gür, Hasan Alkumru, Ahmet Kurtaran, Mete Fanuscu, Engin Taviloğlu ve Necdet Yetgin öncülüğünde kuruldu.

O yıllarda ülkemizde bilimsel kongre kavramı henüz emekleme dönemindeyken EDAD'ın önemli atılımıyla uluslararası düzeyde kongre örnekleri verilmeye başlandı. EDAD organizasyonları, Türk diş hekimlerini dünyaca tanınan, saygın bilim adamlarından oluşmuş konuşmacıların slayt kalitesi ve sunum teknikleri yüksek, vaka paylaşımı yoğun seminerleri ile buluşturdu.

EDAD, hızla gelişen teknoloji ile birlikte estetik diş hekimliği alanındaki değişim ve gelişimlerin dünya ile aynı anda ve aynı hızda meslektaşlarımıza ulaştırılmasını misyon edinmiş ve bu hedefi büyük oranda gerçekleştirmiştir.

EDAD'ın meslektaşlarına sunduğu önemli ayrıcalıklardan biri de; akademik düzeyden ödün vermeden bilginin muayenehane pratiğinde kullanılabilir şekle dönüşebileceğini göstermiş olmasıdır. Büyük ölçüde EDAD kongreleri sayesinde bugün ülkemiz diş hekimleri bilimsel araştırmaların işlenmemiş sonuçlarını değil bu bilginin pratiğe nasıl aktarılıcağını öğrenebilir hale gelmiştir.

EDAD; bir kongrenin sadece bilimsel paylaşım olmadığını, aynı zamanda meslektaşlarımızın dünyanın farklı noktalarından gelen bilim adamlarıyla ve meslekdaşlarıyla aynı ortamda eğlenmelerinin ve sosyalleşmelerinin de kongrelerin amaçlarından biri olduğunu bizlere göstermiştir.

Kongreler dışında meslek sonrası eğitimin daha ilk yıllardan bilincinde olan EDAD, akşam toplantıları ve kurslarda başarılması zor bir kalite ve kantiteyi yakalamıştır.

Zamanla kendini geliştirmiş bir kurum olan EDAD; İmplant Çalışma Grubu (iÇG) ve Genç EDAD'ı kurmuş ve çeşitli başarılara imza atmıştır. International Federation of Esthetic Dentistry'ye üye olmuştur.

EDAD GEÇMİŞ DÖNEM BAŞKANLARI

1996 - 2008
Dr. Galip Gürel (Kurucu)

2008 - 2014
Prof. Dr. Ata Anıl

2014 - 2018
Prof. Dr. Selim Pamuk

2018 - 2020
Dr. Haşmet C. Gökdeniz

2020 - 
Dr. Kübel İltan Özkut

 

SPONSORLAR