Arama Yap
Yönetim Kurulu
Dr. Galip Gürel
Onursal Başkan

Dr. Galip Gürel 1981 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. Eğitimine Kentucky Üniversitesi Protez Bölümü’nde devam etti. Yeditepe Üniversitesi(İstanbul)’da MSc ünvanını aldı.
Dr.Gürel EDAD (Türk Estetik Dişhekimliği Akademisi Derneği)’nin kurucusu ve onursal başkanıdır.

American Board of Aesthetic Dentistry(ABAD)’ın onursal diplomatı, American Society for Dental Aesthetics(ASDA)’in bir üyesi olduğu gibi Avrupa Estetik Diş Hekimliği Akademisi 2011-2012 seçilmiş başkanıdır. Kendisi ayrıca Türkiye Quintessence Dergisi baş editörü ve AACD, PPAD(Practical Procedure & Aesthetic Dentistry), EJED dergilerinin editor kurulunda yer almaktadır. Dental estetik konusunda dünyanın birçok yerinde konuşmalar yapan Dr.Gürel, New York Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi’nde yüksek lisans programlarda ders vermektedir.  2003 yılında Quintessence tarafından basılan ve 13 farklı dile çevrilen “Porselen Laminat Venerler Bilim ve Sanatı” adlı kitabın yazarıdır.

1984’den bu yana İstanbul’daki kendi özel kliniğinde, Estetik Diş Hekimliği alanında uzman olarak çalışmaktadır.

Prof. Dr. Ata Anıl
Onursal Başkan

Ata Anıl 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuş, 2 yıl kadar Periodontoloji  Bölümü’nde çalışmıştır.

1990 yılında Almanya Mainz Üniversitesi’nde implantoloji doktorasına başlamış 1994 yılında doktorayı bitirmiştir.

1997 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Oral İmplantoloji Bölümü’nde Doçent ünvanını kazanmıştır. 2002 yılına kadar İstanbul Üniversitesi'nde çalışmalarına devam etmiştir. 2004-2007 yılları arasında Almanya Berlin Üniversitesi Charite Diş Hekimliği Fakültesi’nde implantoloji konusunda öğretim üyeliği yapmıştır. 2008 yılından beri Almanya’da Steinbeis Üniversitesi’nde Estetik ve İmplantoloji Master Programı’nda öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Ayrıca Almanya Mainz Diş Hekimleri Odası’nda implantoloji eğitmenidir. Altısı yabancı olmak üzere otuz bilimsel yayına sahiptir.

Türk Estetik Dişhekimliği Akademisi Derneği Eski Başkanı'nıdır.EDAD İmplantoloji Çalışma grubu Kurucu Başkanı, Türk Oral İmplantoloji Derneği, Türk Periodontoloji Derneği, * EAO Avrupa Osseointegrasyon Birliği, Alman Diş Hekimliği Derneği, Alman Oral İmplantoloji Derneği üyesidir. Alman Oral Cerrahi Derneği Şeref Üyesi’dir. Quintessence Dişhekimliği Dergisi, Akademik Dental Dişhekimliği Dergisi editörlerindendir. 

Prof. Dr. Selim Pamuk
Onursal Başkan

1977-1982 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi'nde okudu. 1988 yılında "Sabit protezlerde kullanılan miller üzerine araştırmalar" konulu teziyle Doktor unvanını kazandı. 1991 yılında Doçent oldu. 1998 yılında Profesör oldu. EDAD Estetik Dişhekimliği Akademisi Derneği’nin kurucularındandır. Halen derneğin Başkanlık görevini sürdürmektedir.
IADR IRG geçmiş dönem başkanlığı, CAI (Computer Aided Implantology) Academy Genel Sekreterliği yapmıştır, halen CADA (Computer Aided Dentistry Academy) kurucusu ve bilimsel komite üyesi, IADDM (International Academy of Digital Dental Medicine) ve DDS (Digital Dentistry Society) derneklerinin aktif üyesidir. Quintessence Türkiye Dergisi’nin Genel Yayın Müdürlüğünü sürdürmektedir. Yurt içinde ve yurt dışında konferanslar vermektedir.

Dr. Haşmet Gökdeniz
2018 - 2020 Dönemi Başkanı

Marmara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi mezunudur. İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Oral İmplantoloji AnabilimDalı Doktora(1998) eğitimini tamamlamıştır.
EDAD İmplantoloji Çalışma Grubu kurucu üyesi, geçmiş dönem başkanı ve yönetim kurulu üyesidir.
Türk Oral İmplantoloji Derneğinde üç dönem yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.
International Congress Of Oral Implantologists Diplomate üyesi, European Association For Osseointegration üyesidir. Azerbaycan İmplantoloji Derneği’nin onur üyesidir.
Yurtiçi ve yurt dışında yayınlanmış pek çok bilimsel yayını vardır.
2002 yılından itibaren mezuniyet sonrası Temel Oral İmplantoloji ve İleri Cerrah teknikler konusunda düzenlenen kurslarda binden fazla meslektaşına eğitim vermiştir. Yurtiçi ve yurtdışında ulusal-uluslararası kongrelerde konferanslar ve kurslar vermiştir. Alman İmplantoloji Derneği (DGI) ve EDAD-İÇG’nin ortaklaşa düzenlediği İMEP-İmplantoloji Eğitim Programının (Curriculum Implantologie) Yönetici ve Eğitmenliğini yapmıştır.
Quintessence yayıncılık tarafından basılan "Uygulamalı İmplant Dişhekimliği" kitabının çeviri editörüdür. "Dişhekimliğinde Başarının Sırları" kitabının katılımcı yazarıdır.
Quintessence yayıncılık tarafından basılan "İmplantolojide Estetik Yumuşak ve sert Dokuların Tedavisi için Stratejiler" kitabının çeviri editörüdür. Halen kendi özel muayenehanesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Diş Hekimi Kübel İltan Özkut
Başkan

Dr. Kübel Özkut 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nden mezun olmuş, 10 sene süreyle Galip Gürel'in Diş Kliniği’nde çalışmış ve estetik dişhekimliği odaklı bilgi ve deneyimini arttırmak amacı ile  yurtiçi ve yurtdışında pek çok ileri seviye eğitim programına katılmıştır.

Yönetimsel becerilerini geliştirme isteği doğrultusunda Yeditepe Üniversitesi'nde Hastane Yönetimi odaklı İşletme Master’ını 2003 yılında tamamlamıştır.  "İleri seviyede Estetik Dişhekimliği ve Dijital Dişhekimliği" üzerine  master yaptığı  Siena Üniversitesi  (İtalya) Dişhekimliği Fakültesinde  "Sağlık Yönetimi" üzerine lisans ve lisans üstü seviyede dersler vermektedir..

Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği(EDAD) başkanıdır. EADD ( European Academy of Digital Dentistry) bilimsel komite sekreteri, EAO (European Association of Osseointegration) ve  ESCD ( European Society of Cosmetic Dentistry) aktif üyesidir.

Klinik çalışmalarını özellikle ileri seviyede restoratif tedavi, estetik dişhekimliği, dijital diş hekimliği ve implant destekli protezler üzerinde yoğunlaştırmaktadır. Klinik yönetimi ve hastalarla iletişim konularında eğitimler vermektedir.

2009 yılından beri Acıbadem Maslak Hastanesi Diş Kliniği’nde klinik direktörü olarak çalışmaktadır.

Dr. Selim Çömelekoğlu
Başkan Yardımcısı

İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunudur.
İstanbul Üniversitesi Kuron Köprü Protezleri Bilim Dalında doktora yapmış Protez Uzmanı Dr. Diş hekimi, DDS PhD unvanı almıştır.
1999 yılından itibaren serbest diş hekimi olarak kendi polikliniğinde çalışmakta  olup aynı zamanda 1998-2000 yılları arasında İstanbul Cerrahi Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Kliniğinde Uzman Dişhekimi olarak çalışmış, 2010-2013 yılları arasında da aynı zamanda Estethica Hastaneleri Ağız ve Diş Sağlığı Klinikleri’ni işletmiştir. Dr. Selim Çömelekoğlu, Estetik Dişhekimliği Akademisi Derneği’nin Yönetim Kurulu üyesi ve aynı zamanda Genel Sekreteridir.
Türk Oral İmplantoloji Derneği, Türk Prostodonti ve İmplantoloji Derneği üyesidir. Türkiye ve dünyada birçok seminer, eğitim ve kurslara katılmış, Türkiye’de birçok bilimsel kongrelerde sunumlar ve kurslar vermiştir.

Diş Hekimi Elif Özcan Dulundu
Genel Sekreter

Diş hekimi Elif Özcan Dulundu
1969 yılında İzmit’de doğdu.
1991 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu.
1992-2001 yılları arasında Dentis Ağız ve Diş Sağlığı kliniğinde Dr. Galip Gürel ile birlikte çalıştı.
2001 yılında Diş Hekimi Duygu Karaosmanoğlu ile birlikte Creadenta’yı kurdu.
Halen EDAD ( Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği ) Yönetim kurulu üyeliğine devam etmektedir.
2003 yılından bu yana meslektaşlarına ‘ Laminate Veneerler’ , ‘Estetik diş hekimliği ve porselen laminalarda yeni dönem ‘ konularında teorik ve hands on kurslar vermektedir.
EDAD ve çeşitli illerdeki Diş hekimleri odaları adına da sempozyum,seminer ve eğitimlerde konuşmalar yapmaktadır.
Evli ve bir kız çocuk annesidir.

Diş Hekimi Melih Tarhan
Sayman

Dişhekimliği eğitimini  İ.Ü.Dişhekimliği Fakültesi’nde tamamlamıştır. Daha sonra birçok özel hastanede görev almış 3.5 sene süreyle 2000 yılına kadar Özel Procare Diş Kliniği’nde klinik şefi ve diş hekimi olarak çalışmıştır. 2000-2001 yıllarında University of California Los Angales (UCLA) de Advenced Education in General Dentistry (AEGD) bölümünde postgraduate certificate eğitimini tamamlamıştır. Bu dönem de Genel Diş Hekimliği üst eğitiminin yanında ayrıca Porcelain Laminate Veneers, Dental Bleeching ve smile design konularında bilimsel araştırmaları olmuştur. 2000-2002 yılından günümüze dek kendi muayenehanesinde çalışmaktadır.Muayenehane pratiğinde genel diş hekimliğinin bütün dalları yanında ağırlıklı olarak estetik dişhekimliğinin bütün uygulamaları Lazer destekli tedaviler ve implant üstü protetik uygulamalar yapmaktadır.yurtiçi gerekse yurtdışı çalışmalarına ve eğitimlerine devam etmiştir.
Türk Dişhekimleri Birliği üyesi olup Estetik Diş hekimliği Akademisi Derneği (EDAD) nin Yönetim Kurulu Üyesidir.

Prof. Dr. Tonguç Sülün
Yönetim Kurulu Üyesi

İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nden 1992 yılında mezun olmuş, aynı yıl fakültenin Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı Total Parsiyel Protezler Bilim Dalı’nda doktora eğitimine başlamıştır.
1999 yılında Doktor, 2007 yılında Doçent ünvanını almıştır. 1997-98 yılları arasında Münih Ludwig Maximillian Üniversitesi Protez Kliniği’nde misafir araştırma görevlisi ve diş hekimi olarak görev yapmıştır. 25’i yurtdışı hakemli dergilerde olmak üzere toplam 55 bilimsel yayını ve 60 konferansı mevcuttur.
Bilimsel çalışmalarını yoğunlaştırdığı ve konferanslarını verdiği konular; çene eklemi hastalıklarının (temporomandibular rahatsızlıklar) tanı ve tedavisi, çiğneme sistemi ve diş temaslarındaki bozukluklar (okluzyon), diş sıkma ve gıcırdatma (bruksizm) ve bunların konservatif tedavileridir. 

Diş Hekimi Mürvet Yıldız Kölemen
Yönetim Kurulu Üyesi

Diş hekimi Mürvet Yıldız 2005 yılında Marmara Üniversitesi Dişhekimligi Fakültesi'nden mezun olmuştur. Dr. Galip Gürel'in Kliniği’nde protez, endodonti, restoratif ve implant dişhekimligi alanlarinda calışmaya başlamıştır. Ayrıca, Dr. Gürel Enstitüsü'nün İleri Estetik mezuniyet sonrası programında yerli ve yabancı katılımcılara Porselen Lamina Venerler ile ilgili son gelişmeleri ögreten bir eğitimci olarak görev yapmaktadır. New York Üniversitesi Dişhekimligi Fakültesi'nde Estetik Sertifika Programını ve Aachen Üniversitesi'nde Lazer Mastership Programını bitirmiştir. Dt. Mürvet Yıldız Estetik Dişhekimliği Akademisi Dernegi'nde Yönetim Kurulu Üyesi ve Türk Dişhekimleri Birligi üyesidir. 

Prof. Dr. Hande Şar Sancaklı
Yönetim Kurulu Üyesi

2000 yılında İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı üniversitenin Diş Hastalıkları ve Tedavisi Anabilim Dalı Konservati Diş Tedavisi Doktora Eğitimini 2007 yılında tamamlayarak PhD/Dr unvanını, 2012 Aralık ayında ise Doç. Dr. ünvanının aldı.  Doç. Dr. Sar Sancaklı; Sci, SciExpanded ve Uluslararası indekslerce taranan dergilerde bilimsel yayınlar, atıflar ve kitap bölümüne sahip olup uluslararası kongre ve toplantılarda, Doğu Avrupa Ülkelerinin sürekli dişhekimliği eğitim programlarında,  bilimsel sunumları ve konferansları bulunmaktadır. 2012 yılında İngiltere’de King’s College Dental Institute, Guy’s Hospital bünyesinde misafir Öğretim Üyeliği yapmıştır. Halen İ.Ü. Dişhekimliği Fakültesi Diş Hastalıkları Anabilim Dalı’nda Öğretim Görevlisi olup, TDB Dış İlişkiler Komisyon üyeliği, FDI-ERO “Continuing Medical Education in Dentistry” Çalışma Grubu başkanlığını ve FDI Eğitim Komitesi başkan yardımcılığı görevlerini sürdürmektedir.

Dr. N. Cem Yıldız
Yönetim Kurulu Yedek Üye

N. Cem YILDIZ 2001 yılında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. Yine aynı yıl Gazi Üniversitesi Periodontoloji  Anabilim dalı’nda doktora çalışmasına başladı.


2007 yılında “Dişetine Uygulanan Farklı cerrahi Yöntemlerin Melanin Pigmentasyonu Üzerine Etkilerinin Değerlendirilmesi” isimli doktora tezini vererek, Periodontoloji Anabilim Dalı’nda doktora çalışmasını tamamladı.


International Team for Oral Implantology (ITI) derneğinde “ITI Türkiye & Azerbaycan Study Club Koordinatörü” ve “ITI Uluslararası Konuşmacısı”, European Federation of Periodontology Derneği, Türk Periodontoloji Derneği ve Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği’nin aktif üyesidir. 2008 yılından itibaren Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneğinin Ankara temsilciliği görevini de sürdürmektedir. 


Periodontal rejenerasyon, kemik rejenerasyonu,  implantoloji, perio-plastik cerrahi ve estetik diş hekimliği uygulamaları konularında çalışmalar yapmaktadır.


Periodontal rejenerasyon, implant ve doğal diş çevresi yumuşak doku manüplasyonu ve dental implantoloji konuları başta olmak üzere çeşitli konularda yerli yabancı bildirileri bulunmaktadır. Halen yurtiçi ve yurtdışındaki çeşitli bilimsel toplantılara davetli konuşmacı olarak katılmaktadır.  


Yurt içi ve yurt dışı çeşitli organizasyonlarda oral implantoloji ve periodontoloji konularında kurslar düzenlemekte ve eğitimler vermektedir.

Diş Hekimi Onur Öztürk
Yönetim Kurulu Yedek Üye

2001 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olan Diş Hekimi Onur Öztürk, aynı üniversitede Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı’nda yüksek lisans programına başladı. 2004 yılında “Farklı İnley Materyallerinin Kenar Uyumu” başlıklı tezini vererek yüksek lisans eğitimini tamamlayan Öztürk, aynı yıl yine aynı fakültede “Kuron Köprü Protezleri Bilim Dalı”nda doktora programına başlamış ve uzun bir süre akademik çalışmalarına devam etmiştir. Bu süre boyunca CAD/CAM sistemleriyle ilgilenmiş, Cerec sistemlerini kullanarak dijital optik ölçü yöntemleriyle geleneksel yöntemlerin karşılaştırmaları ve iş akışları (Comparison of Accuracy of Digital Optical Impression Methods vs Conventional Procedures) üzerine çalışmalarına yoğunlaşmış ve eş zamanlı olarak Zürih Üniversitesi’nde kısa dönem eğitimlere devam etmiştir.

Mezun olduktan sonra -başta Memorial Hastanesi olmak üzere- çeşitli kliniklerde tam gün uzman hekim olarak çalışan Öztürk, 2005 yılında ortakları ile birlikte Plusdent Diş Kliniği’ni kurmuştur. Öztürk Nişantaşı’ndaki kliniğinde ağırlıklı olarak estetik diş hekimliği, bilgisayar destekli diş hekimliği (CAD/CAM) uygulamaları ve dijital gülüş tasarımı üzerine çalışmakla beraber, tüm diş hekimliği branşlarında hizmet vermektedir.

1978 doğumlu olan Onur Öztürk, evli ve iki çocuk babasıdır. Başlıca hobileri fotoğrafçılık ve bilgi teknolojileri olan Öztürk bu alanlardaki çalışmaları ile çeşitli ödüller almıştır. Halen “şehir ve yaşam” konulu fotoğraflar çekmeye devam etmektedir. Fotoğrafçılığa olan ilgisini ileri boyutlara taşıyan Öztürk bir dönem “Diş hekimliğinde fotoğrafçılık” konulu eğitimler vermiştir. Quintessence Yayıncılık tarafından çıkarılan “Simantasyon” isimli kitabın klinik fotoğraflarının çekimini ve düzenlemesini yapan Öztürk, şu anda halen fotoğrafçılar arasında popüler olan bir “donanım/ekipman” internet sitesinin yöneticilerinden biri konumundadır.

Belirli bir döneme ait model araba (diecast) koleksiyoneri olan Diş Hekimi Onur Öztürk kendi deyimiyle takıntılı bir odyofil(ses tutkunu)dir.

Dr. Öğr. Üyesi Yılmaz Umut Aslan
Yönetim Kurulu Yedek Üye

AKADEMİK GÖREVLER

2013 - HalenYARDIMCI DOÇENTMARMARA ÜNİVERSİTESİ / DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ / KLİNİK BİLİMLER BÖLÜMÜ / PROTETİK DİŞ TEDAVİSİ ANABİLİM DALI

İDARİ GÖREVLER
2015 - HalenDekan YardımcısıMARMARA ÜNİVERSİTESİ / DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ

ÜNİVERSİTE DIŞI DENEYİMLER
2016 - HalenGenel SekreterTürkiye Protez ve İmplantoloji Derneği

Dt. Duygu Karaosmanoğlu
Yönetim Kurulu Yedek Üye

1969 yılında İzmir’de doğdu.
1994 yılında Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu.
1994-95 yıllarında İnternational Hospital Diş Kliniğinde, 1995-2000 yılları arasında Dentis Ağız Ve Diş Sağlığı Kliniğinde Dr. Galip Gürel ile birlikte birlikte çalıştı.
2001 yılında Diş Hekimi Elif Özcan Dulundu ile birlikte Creadenta’yı kurdu.
Halen EDAD ( Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği ) Yönetim kurulu üyeliğine devam etmektedir.
2003 yılından bu yana meslektaşlarına ‘ Laminate Veneerler’ , ‘Estetik diş hekimliği ve porselen laminalarda yeni dönem ‘ konularında teorik ve hands on kurslar vermektedir.
EDAD ve çeşitli illerdeki Diş hekimleri odaları adına da sempozyum seminer ve eğitimlerde konuşmalar yapmaktadır.
Evli ve bir kız çocuk annesi olan Dt. Duygu Karaosmanoğlu, mesleğinin yanısıra tenis ve fotoğrafçılık ile ilgileniyor.

Prof. Dr. A. Burak Çankaya
Yönetim Kurulu Yedek Üye

1995 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi’nden, 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği’nden mezun oldu. 2009 - 2010 yılları arasında Klinikum Osnabrück der Klinik für Mund-, Kiefer-, Gesichtschirurgie bölümünde misafir öğretim üyesi olarak görev yaptı. 2012 yılında Doçent. Dr. , 2006 yılında Prof. Dr. ünvanını aldı. Mesleki ilgi alanları arasında; dental anestezi, diş çekim teknikleri, çocuk diş hekimliği cerrahisi ve kemik oluşturma teknikleri yer almaktadır. 
 

SPONSORLAR